يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴

گفتگو

آمار بازدیدکنندگان


بازدید امروز:2118
بازدید دیروز:2388
همایش رهروان زینبی در امامزاده سید حمزه(ع)کاشمر برگزار شد. PDF  | چاپ |
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 

آشنانیوز همایش رهروان زینبی در امامزاده سید حمزه(ع)کاشمر برگزار شد.

 

به گزارش آشنانیوز خراسان رضوی مسئول دفتر امام جمعه کاشمر در این مراسم با اشاره نقش اثرگذار حضرت زینب(س)، زیباترین و ماندگارترین اقدام این بانوی فداکار را نجات جان امام محمدباقر(ع) و امام سجاد(ع) دانست و اظهار داشت: تمام تلاش جریان بنی امیه در صحنه کربلا خاموش کردن نور ولایت و امامت بود که با هوشیاری و فداکاری حضرت زینب(س) موفق نشدند.

حجت‌الاسلام حسین رضایی مقدم با بیان این که با به شهادت رسیدن امام حسین(ع) در عصر روز عاشورا در حقیقت کار اسرا شروع شد یادآور شد: جریان عاشورا در ظاهر توسط یک زن پیروز شد و همه ما مدیون حضرت زینب(س) هستیم.
رضایی با اشاره به این که جریان عاشورا یک شهد شیرین دارد که شیعه از آن بهره‌مند است، افزود: حضور حضرت زینب(س) در نهضت کربلا یک مسئولیت بزرگ در حفظ قیام عاشورا و ابلاغ پیام آن بود.
وی با تاکید بر این که حضرت زینب(س) در تمام صحنه‌ها همچون کوهی استوار در این راه مقاومت کرد و رسالتی را که بر عهده داشت با شایستگی کامل انجام داد ادامه داد: حضرت زینب(س) در واقع عاشورا را زنده، پیام خون شهیدان را منتقل، واقعه کربلا را ثبت و باخطبه‌های برنده و حق‌طلبانه که ایراد نمود دشمنان را رسوا و نهضت حسینی را تکمیل و به نتیجه مطلوب رساند.
مسئول دفتر امام جمعه کاشمر تاکید کرد: عاشورا در واقع یک جریان زنده و پرخروش در تاریخ ماندگار است و حضرت زینب(س) نیز پرچمدار عزت و پیام آور صبر و استقامت در این مسیر بود.

 

افزودن نظر