يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۵

گفتگو

آمار بازدیدکنندگان


بازدید امروز:2118
بازدید دیروز:2388
۵ شکایت دولت از نماینده مشهد/ ۳ شکایت رد شد/ کریمی: شکایت از نمایندگان در دولت روحانی به رویه تبدیل شده

آشنانیوز شکایت دولت از نماینده مشهد/ ۳ شکایت رد شد/ کریمی: شکایت از نمایندگان در دولت روحانی به رویه تبدیل شده

به گزارش آشنانیوز خراسان رضوی جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت: به دنبال بیان اظهار نظرهایی درباره برجام و مسائل موشکی،باند نیویورکی‌ها، نفوذ در دولت و تیم مذاکرات هسته‌ای و همچنین وجود افراد 2 تابعیتی و دارای گرین کارت، مجموعا پنچ شکایت از اینجانب مطرح شده است.

وی معاونت حقوقی ریاست جمهوری،محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و عباس عراقچی معاون وزیر خارجه از جمله افرادی خواند که از وی شکایت کردند و همچنین عنوان کرد: این پنج شکایت به مجلس ارسال شد که در نهایت سه شکایت رد و 2 شکایت هم برای بررسی به قوه قضائیه ارسال شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: یکی از این شکایات درباره کمک فعالان اقتصادی به ستاد تبلیغات روحانی بود که اینها در صورتی کمک می‌کنند که پس از انتخابات فعالیت اقتصادی داشته باشند؛ بنابراین شکایت با بررسی در مجلس رد شد و همچنین شکایت درباره باند نیویورکی‌ها هم رد شد.

کریمی قدوسی ادامه داد: 2 شکایت درباره نفوذ در بدنه دولت و وجود افراد 2 تابعیتی و دارای گرین کارت و وجود جاسوس در تیم هسته‌ای بوده که برای بررسی به قوه قضائیه ارسال شد و شکایت از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری، ظریف و عراقچی صورت گرفته است.

وی با اعلام اینکه وجود جاسوس در تیم مذاکرات کاملا مشخص و اسناد و مدارکی هم در این زمینه موجود است، افزود: چهار جاسوس به نام‌های «سیروس ناصری»، فردی به نام آقای «مشکور»، فردی به نام آقای «شعبانی» و «عبدالرسول دری اصفهانی» در تیم مذاکرات بودند که از این چهار جاسوس سه جاسوس اولی از کشور فرار کردند و فقط دری اصفهانی در زندان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: هدف دولت ایجاد رعب و وحشت در بین نمایندگان است و می خواهند با این شکایات مکرر جلوی اظهار نظر نمایندگان را بگیرند تا آنها در یک فضای بدون نقد و نظارت، هر کاری خواستند انجام دهند.

«اگر هدف هیأت نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان، اطلاع رسانی است، چرا پرونده محمود صادقی که علیه قوه قضائیه مطالبی بیان داشت و از مجلس به دادگاه ارسال شد، را اطلاع رسانی نمی‌کنند و فقط پرونده منتقدین دولت رسانه ای می‌شود.»

وی همچنین تصریح کرد: دولت و قوه مجریه باید به منتقدین احترام بگذارند و بجای تعامل با دشمنان ملت و تقابل با نمایندگان مجلس، تعامل با نمایندگان را در پیش بگیرند و با زیاده خواهان تقابل کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ما قصد تعامل با دولت را داریم، گفت: متاسفانه دولتمردان در برابر هر انتقادی سریع شکایت می‌کنند و در واقع شمشیر را از رو بستند؛ چرا دولت با فشار رسانه ای از نمایندگان شکایت می‌کند؟ شکایت از نمایندگان در دولت روحانی به یک رویه و عادت تبدیل شده است.

 

 

 

افزودن نظر