يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸

گفتگو

آمار بازدیدکنندگان


بازدید امروز:2118
بازدید دیروز:2388
استاندار خراسان رضوی:اجرای برنامه های افتتاحیه پایتخت فرهنگی جهان اسلام با محوریت فرهنگ و معارف رضوی PDF  | چاپ |
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 

آشنانیوز:استاندار خراسان رضوی بر اجرای برنامه های مراسم افتتاحیه رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام با محوریت فرهنگ و معارف رضوی تأکید کرد.

به گزارش اشنانیوز خراسان رضوی؛"علی‌رضا رشیدیان" دریک نشست رسانه ای در محل دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام با اشاره به مراسم آغازین این رویداد همزمان با آغاز سال ٢٠١٧ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جوار بارگاه مطهر علی بن موسی الرضا(علیه السلام)، اظهار کرد: اکنون در آستانه برگزاری افتتاحیه رسمی این رویداد در بهمن ماه هستیم.
وی با بیان اینکه حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) نقطه کانونی  همه برنامه ها و فعالیت های این رویداد بزرگ است، اظهار امیدواری کرد: دانشگاه ها، آموزش وپرورش، میراث فرهنگی، حوزه علمیه و ... با برگزاری برنامه های مختلف بتوانند گامی موثر در جهت ایجاد و حفظ تعاملات با دیگر کشور های اسلامی  بردارند.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه باید با بهره گیری از این تعاملات، قدم مثبتی در جهت تثبیت مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برداشته شود، بر همکاری تمام دستگاه ها و به کارگیری تمام توان موجود در اجرای برنامه هایی مصوب، تأکید کرد.
رشیدیان در ادامه، انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را فرصتی مغتنم برای تمام دستگاه ها و شهروندان مشهدی  برشمرد که باید از آن در جهت معرفی توانمندی‌های مشهد و نشان دادن ظرفیت های این شهر استفاده شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به تاکیدات ریاست محترم جمهور در رابطه با برگزاری باشکوه این رویداد بزرگ، اظهار کرد: مشهد نه تنها بزرگترین کلان شهر مذهبی کشور که یک شهر بین المللی است و از این رو در اجرای برنامه های این شهر  باید نگاه ملی و بین المللی داشته باشیم.
وی افزود: در همین راستا، با همکاری وزارت راه و شهرسازی تملک ١٤ مکان تاریخی در بافت حاشیه حرم مطهر رضوی را در دستور کار قرار داده ایم، همچنین از سوی وزارت ارتباطات نیز در حوزه فن آوری پروژه هایی با اعتبار ٣٥ میلیارد تومان نیز در موضوع پایتخت فرهنگی جهان اسلام به اجرا در خواهد آمد.
وی با بیان اینکه شرکت مخابرات در یکساله گذشته بالغ بر ٥٤٠ میلیارد تومان جهت توسعه سیستم های هوشمند خود در مشهد هزینه نموده است، بر اتمام پروژه هایی که بیش از ٨٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، در استان و به ویژه مشهد تاپایان سال جاری و بهره برداری آن همزمان با رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام تأکید کرد.
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود، با تأکید بر ورود هنرمندان به این رویداد بزرگ، از برگزاری جلسه مشترک با هنرمندان خبر داد و افزود: رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام، فرصت خوبی است که هنرمندان باید از آن به نحو احسنت استفاده نمایند و در همین راستا جشنواره فیلم های معناگرا در مشهد برگزار خواهد شد.

 

 

افزودن نظر