يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۷

گفتگو

آمار بازدیدکنندگان


بازدید امروز:2118
بازدید دیروز:2388
اهدای 14 هزار و 700 سند تاریخی به مرکز اسناد آستان قدس رضوی PDF  | چاپ |
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 

آشنانیوز:در 9 ماهه نخست امسال ، افزون بر 14 هزار و 700 سند مکتوب و غیرمکتوب تاریخی به مرکز اسناد آستان قدس رضوی اهدا شد.

 

به گزارش آشنانیوز خراسان رضوی، کارشناس مسئول بخش اطلاع‌ رسانی اسناد سازمان کتابخانه‌ ها، موزه‌ ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس ‌رضوی گفت: همچنین بیش از 3 هزار سند مکتوب، تصویری و دیداری شنیداری از طریق خریداری به منابع آرشیو اسناد مدیریت امور اسناد و مطبوعات این سازمان افزوده شده است.

مهدی حسامی با تأکید بر اینکه شمار اسناد مکتوب آرشیو این مرکز به بیش از 13 میلیون و 365 هزار برگ رسیده است، بیان کرد: 11 هزار و 475 برگ سند مکتوب در 9 ماهه نخست سال جاری جذب این آرشیو شده است که 8 هزار و 987 برگ و فایل دیجیتالی از طریق اهدا و دو هزار و 488 برگ آن به صورت خریداری به اسناد این مجموعه اضافه شده است.

او گفت: در این مدت، شش هزار و 80 قطعه سند تصویری در قالب فایل دیجیتال و آنالوگ به آرشیو مرکز اسناد آستان قدس رضوی افزوده شده که پنج هزار و 515 قطعه به صورت اهدایی و 565 قطعه نیز از طریق خریداری، جذب شده است.

حسامی افزود: همچنین 313 فایل دیجیتالی تصویری از بافت قدیم شهر مشهد توسط کارشناسان مرکز اسناد آستان قدس رضوی و با همکاری بخش تاریخ شفاهی این مرکز، در 9 ماهه ابتدای سال جاری تولید شده است.

وی گفت: اسناد دیداری و شنیداری نیز به تعداد 161 ساعت و 30 دقیقه، به تعداد 95 شماره اموالی در این مدت خریداری شده و 245 حلقه و فایل دیجیتالی سند دیداری شنیداری به مرکز اسناد اهدا شده است.

کارشناس مسئول بخش اطلاع‌ رسانی اسناد مدیریت امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی تصریح کرد: در 9 ماهه نخست سال جاری، نزدیک به 600 پژوهشگر از اسناد مکتوب و غیرمکتوب نفیس و تاریخی آرشیو این مدیریت طبق ضوابط موجود، استفاده کردند.

هم اکنون از بیش از سه میلیون و 700 هزار برگ سند تاریخی، عکس، نقشه و پایان‌نامه موجود در مدیریت امور اسناد آستان قدس رضوی نگهداری می شود.

 

افزودن نظر