يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴

گفتگو

آمار بازدیدکنندگان


بازدید امروز:2118
بازدید دیروز:2388
تکذیب مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سبزوار PDF  | چاپ |
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 

آشنانیوز:رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت : تا کنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دراین منطقه گزارش نشده است.

 

به گزارش آشنانیوز خراسان رضوی ، دکتر ولی الله جغتایی امروزدر جمع خبرنگاران گفت: با گزارشهای دریافتی مبنی بر مرگ و میر کلاغها در شهرسبزوار، نمونه برداری از سه کلاغ مرده و یک کلاغ نیمه جان از میدان کارگر سبزوار انجام شدکه بیماری آنفلوآنزای مرغی در این نمونه ها مشاهده نشده است.

او افزود : علت مرگ کلاغ ها در دست بررسی است اما با توجه به بهبودی حال کلاغ نیمه جان پس از تغذیه مناسب، احتمال می رود گرسنگی و سرما علت مرگ کلاغها در سبزوار است.

جغتایی گفت: با توجه به بروز مواردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی نقاط کشور یک تیم دامپزشکی نقاط مختلف شهرستان سبزوار را به منظور رصد شیوع احتمالی این بیماری پایش می کند.

رئیس حفاظت محیط زیست سبزوار نیز در گفتگو با خبر نگاران گفت:‌ به دلیل احتمال شیوع بیماری آنفلونزای فوق حاد طیور در برخی از نقاط کشور، شکار پرندگان در این شهرستان ممنوع شده است.

علیرضا صادقی افزود: در راستای حفاظت از سلامت عمومی مردم در مقابل این بیماری، صدور پروانه شکار برای هرگونه پرنده وحشی نیز ممنوع است.

او از مردم خواست با مشاهده هر گونه موارد مشکوک در پرندگان و تلف شدن آنها مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست و دامپزشکی سبزوار اطلاع دهند.

سبزوار با وجود 500 مرغداری تامین کننده 35درصد گوشت مرغ در خراسان رضوی و 13 در صد گوشت مرغ در کشور است.

درختهای کاج کهن سال ،درمناطق قدیمی بافت سبزوار مثل باغ ملی، میدان کارگرو بوستان جانبازان زیستگاه کلاغها است.

 

افزودن نظر