جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۶

سرپرست فرمانداري قوچان خبر داد؛ برگزاري راهپيمايي عمومي عفاف و حجاب در سالروز ولادت حضرت زهرا(س)

آشنانیوز اولین و بزرگترین پایگاه خبری تحلیلی استان خراسان رضویبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی آشنانیوز، اسماعيل حيدري آزاد، در جلسه ستاد هفته بزرگداشت مقام زن در تشريح برنامه هاي اين هفته گفت: برگزاري راهپيمايي عمومي عفاف و حجاب در سالروز ولادت حضرت زهرا(س) از جمله اين برنامه هاست.

معاون اداره كل هواشناسی خراسان رضوی: قوچان بیشترین و گناباد كمترین بارندگی را در خراسان رضوی داشته اند

معاون اداره كل هواشناسی خراسان رضوی گفت: شهرهای قوچان و گناباد به ترتیب بیشترین و كمترین بارندگی را در سال زراعی جاری در استان خراسان رضوی داشته اند.

عزت و اقتدار كشور مرهون انقلاب و رهبري داهيانه امام(ره) است

با حضور فرماندار قوچان اولين جلسه ستاد بزرگداشت بيست و سومين سالگرد ارتحال امام(ره) برگزار شد

شورای قرآنی با حضور نخبگان در قوچان تشکیل شد

آشنانیوز: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قوچان از تشکیل شورای قرآنی با حضور نخبگان قرآن در این شهرستان خبر داد.   

وضعیت گلزار شهدای شهرستان قوچان قابل قبول نیست

آشنانیوز: عضو شورای اسلامی شهر قوچان گفت: وضعیت گلزار شهدای شهرستان قوچان قابل قبول نیست.

به گزارش آشنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس از قوچان، زکیه بیات صبح امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قوچان در شهرداری این شهرستان اظهار کرد: امروز مزار شهدای قوچان از مزار دیگر متوفیان دفن شده بی‌رونق‌تر است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قوچان تاکید کرد: هر شهروندی دارای این تفکر بوده که افرادی ارزشمند و پرافتخار بالاترین هستی خود را تقدیم جامعه کردند و ارتقای علمی و فراهم شدن بستر آن در جامعه به ثمره امنیت آفرینی شهدا است.

وی ادامه داد: امیدواریم مجموعه اعضای شورای شهر و شهرداری با همکاری بنیاد شهید و دیگر متولیان و دست‌اندرکاران هر چه زودتر تمهیداتی برای بازسازی و مرمت گلزار شهدای شهرستان قوچان در نظر بگیرند.

بیات با بیان اینکه جامعه نیاز به فرهنگ‌سازی و ارائه آموزش‌های لازم دارد، اضافه کرد: امروزه مشکلات فرهنگی موجود کم نبوده و با توجه به مدرنیته شدن جامعه باید با انجام کارهای مطالعاتی و نیازسنجی به دنبال برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ارائه آموزش‌های شهروندی به شهروندان باشیم.

وی تصریح کرد: این کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی باید از نظر جنسیتی و سنی تقسیم‌بندی شده تا مسائل روانشناسی و حقوقی به شهروندان آموزش داده شود.

عضو شورای اسلامی شهر قوچان با اشاره به اینکه امروز بسیاری از نخبگان شهرستان قوچان در حال فعالیت در شهرهای دیگر هستند، خاطرنشان کرد: می‌توان تمام نخبگان قوچان در سراسر کشور و دنیا را شناسایی و با برگزاری همایشی برای تجلیل و گرامیداشت آنان، از وجودشان در خود شهرستان استفاده کرد.

بیات اظهار کرد: شورای اسلامی شهرستان قوچان با واگذاری خانه فرهنگ شهرداری به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان مخالف بوده اما موافقت به شرطی حاصل می‌شود که کاربری خانه فرهنگ شهرداری با همین نام حفظ شده و کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزش و مهارتی در این محیط برگزار شود.

 

تحول فرهنگی در آموزش و پرورش با تعامل میان خانواده و مدرسه حاصل می شود

قوچان - آشنانیوز: مدیر آموزش و پرورش قوچان گفت: تحول فرهنگی در آموزش و پرورش با افزایش تعامل میان خانواده، مدرسه و جامعه حاصل خواهد شد.

مدیر اداری دانشگاه فردوسی به عنوان مشاور دانشگاه مهندسی قوچان منصوب شد

احمد قرایی، مدیر اداری دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان مشاور دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان منصوب شد.  

بلاتکلیفی یادمان شهدای گمنام قوچان

آشنانیوز: با گذشت بیش از هشت ماه از تدفین پیکر مطهر پنج شهید گمنام در پارک نشاط قوچان هنوز شاهد بی‌توجهی مسئولان این شهرستان برای ساخت یادمان و ساماندهی مزار این شهدا هستیم. 

نصب سیستم "رهیاب خودرو" در حوزه راه و شهرسازی قوچان

آشنانیوز: مدیر راه و شهرسازی قوچان گفت: سیستم "رهیاب خودرو" برای نخستین بار در حوزه راه و شهرسازی قوچان نصب شد.

گروه مشاوران جوان در شهرستان قوچان تشکیل شد

آشنانیوز: فرماندار قوچان گفت: گروه مشاوران جوان باید در قوچان تشکیل شود تا از ظرفیت، ایده و نظرات این قشر در موضوعات مختلف شهرستانی بتوان استفاده کرد.

تازه ها

پربازدید ها