جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۶

انتشار آلودگی‌های ناشی از بلوار خاکی خواف متوقف می‌شود

آشنانیوز: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خواف گفت: با پیگیری‌های مجدانه این اداره سرانجام عملیات آسفالت بلوار ولی عصر (عج) این شهرستان آغاز شد و به این ترتیب انتشار آلودگی‌های ناشی از بلوار خاکی خواف متوقف می‌شود.    

به گزارش آشنانیوز، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، عباس طاهریان اظهار کرد: در پی برگزاری نشست‌های متعدد با حضور اعضای شوراهای اسلامی جدید و قدیم شهر خواف، شهردار پیشین و سرپرست فعلی شهرداری در دفتر فنی فرمانداری، دادسرا، شهرداری، اداره حفاظت محیط زیست و ... سرانجام عملیات زیرسازی و آسفالت بلوار یاد شده آغاز شد.

وی افزود: در طول سال‌های گذشته هیچ توجهی به موضوع آسفالت این بلوار که تنها راه دسترسی به اداره حفاظت محیط زیست خواف است، نشده و همه روزه به دلیل وجود تنها جایگاه CNG فعال شهر در انتهای این بلوار، با تردد صدها خودرو، این مسیر به منشأ انتشار آلودگی در هوا مبدل شده بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خواف اظهار کرد: استقرار دبیرستان نمونه شبانه‌روزی پسرانه در مسیر این خیابان با حضور صدها دانش‌آموز در خوابگاه مربوطه و نیز ادارات تعاون روستایی، محیط زیست، هوا‌شناسی و ایستگاه سینوسپتیک خواف، شبکه دامپزشکی و شبکه توزیع برق در این مسیر، شهروندان و مراجعین را از آلودگی هوا و انتشار ذرات مورد آسیب قرار می‌داد که سرانجام با پیگیری مجدانه این اداره یکی از دغدغه‌های مجموعه‌های یاد شده برطرف شد.

 

معاون استاندار خراسان رضوی: خواف عسلویه معدنی کشور است

آشنانیوز :معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان رضوی گفت: شهرستان خواف در این استان عسلویه معدنی کشور است.


 

 

'رضا جمشیدی' روز سه شنبه در نشست کارگروه استانی امور اقتصادی افزود: دولت تدبیر و امید بر حمایت از سرمایه گذاری در این بخش معادن خراسان رضوی و تامین زیرساختهای مورد نیاز آن تاکید دارد.

وی همچنین با اشاره به هدفگذاری دولت مبنی بر تولید سالانه 17.5 میلیون تن کنستانتره در منطقه سنگان خواف بر لزوم استقرار خوشه صنعتی آهن و فولاد در این بخش از شهرستان خواف تاکید کرد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: ذخایر قطعی سنگ آهن این استان 650 میلیون تن است که با احتساب ذخایر احتمالی این رقم تا یک میلیارد و 200 میلیون تن افزایش می یابد.

وی افزود: از مجموع 39 طرح در دست اجرا و به بهره برداری رسیده یک واحد کنستانتره، دو واحد تولید آهن اسفنجی، یک طرح شمش فولادی و دو واحد نورد در خراسان رضوی فعال است.

جمشیدی گفت: با واحدهای موجود و طرحهای در دست اجرا می توان به اهداف سند برنامه پنجم در خصوص تولید کنستانتره، گندله، آهن اسفنجی، شمش فولاد و نورد در خراسان رضوی دست یافت.

همچنین پیگیری موضوع ایجاد 'منطقه ویژه و اقتصادی معدنی در خواف' طی نشست امروز کارگروه امور اقتصادی خراسان رضوی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معادن سنگ آهن سنگان در شمال شرقی ایران و فاصله 300 کیلومتری جنوب شرق مشهد و 16 کیلومتری شهر سنگان از توابع شهرستان خواف قرار دارد.

کشف ذخایر معدنی در سنگان به سال 1352 بر می گردد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1362 برای تعیین دقیق ذخایر، این معادن به شرکت ملی فولاد ایران واگذار شد و از همان سال فعالیتهای اکتشاف مقدماتی شروع و در سال 1368 خاتمه یافت.

معادن سنگ آهن سنگان خواف با ذخیره قطعی 1،2 میلیارد تن به عنوان یکی از بزرگترین ذخایر سنگ آهن در ایران شامل سه ناحیه معدنی غربی، مرکزی و شرقی زیر پوشش مدیریت مجتمع سنگ آهن سنگان قرار دارد.

معدن بزرگ سنگ آهن سنگان خواف دو مدل آهن شامل سنگ آهن پلاسری در سطح و ذخایر آهنی در عمق معدن دارد.

هم اینک پروژه اکتشاف ذخایر جدید در 12 هزار کیلومتر مربع پهنه سنگان در محدوده هشت شهرستان استان خراسان رضوی در دست اقدام است.

حجم کنونی استخراج از این معادن سالانه حدود هفت میلیون تن است که این میزان در چشم انداز توسعه پنج سال آتی آن باید به 40 میلیون تن برسد تا نیاز واحدهای کنسانتره موجود در سنگان را تامین کند.

کارخانه تولید کنسانتره مجتمع سنگ آهن سنگان خواف نیز در زمینی به مساحت 60 هکتار ساخته شده و متشکل از بخشهای انباشت و برداشت مواد، تجهیزات خردایش و سایش، پرعیارسازی، آبگیری، بازیافت آب و انبار کنستانتره است.

این کارخانه به ظرفیت تولید 2،6 میلیون تن در سال بزرگترین خط تولید کنسانتره کشور به شمار می آید.

هم اینک کنستانتره تولیدی سنگان به شرکتهای فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان به دو روش ریلی و جاده ای ارسال می شود.

آغاز مرمت آثار تاریخی خواف

آشنانیوز: مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواف گفت: همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر، مرمت پنج بنای تاریخی شاخص خواف آغاز شد.

 

پذيرش دانشجو در موسسه آموزش عالي سلامت شهرستان خواف.

آشنانیوز:موسسه آموزش عالی سلامت شهرستان خواف برای نوبت دوم امسال دانشجو می پذیرد.  

پايان عمليات آسفالت در محور خواف.

آشنانیوز:عملیات آسفالت در محور شهرستان خواف حد فاصل روستای ارزنه به بازگوی به پایان رسید.  

کشف 346 کيلوگرم مواد مخدر در خواف

آشنانیوز: 346کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش و تریاک در خواف کشف شد.

دستگيري چهار شکارچي غير مجاز گونه هاي وحشي جانوري در خواف.

آشنانیوز:چهار شکارچی غیر مجاز گونه های وحشی جانوری در خواف دستگیرشدند.  

تازه ها

پربازدید ها