پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۹

گزارش ویژه

پیام تسلیت

پیام تسلیت

نشست سریال «بر سر دوراهی» در خبرگزاری فارس وفاداری «بر سر دوراهی» به پاورقی‌های قدیمی/ تجربه مرگ‌بار در ساخت یک سریال!

نشست سریال «بر سر دوراهی» در خبرگزاری فارس وفاداری «بر سر دوراهی» به پاورقی‌های قدیمی/ تجربه مرگ‌بار در ساخت یک سریال!

پیام تسلیت

پیام تسلیت

میزگرد فارس با عوامل برنامه «مل‌مل»/2 هاشمی: بدترین صدایم را برای انتخاب «مل‌مل» فرستادند/ دوبله به سبک قدیم

میزگرد فارس با عوامل برنامه «مل‌مل»/2 هاشمی: بدترین صدایم را برای انتخاب «مل‌مل» فرستادند/ دوبله به سبک قدیم

اخبار شهرستان‌های خراسان رضوی مردم و مسؤولان طرقبه شاندیز برای پذیرایی از 60 میلیون زائر آماده‌اند/ برپایی نمایشگاه بهاره در سبزوار

اخبار شهرستان‌های خراسان رضوی مردم و مسؤولان طرقبه شاندیز برای پذیرایی از 60 میلیون زائر آماده‌اند/ برپایی نمایشگاه بهاره در سبزوار

اعطای نشان یونسکو به فیلم سینمایی «۲۳ نفر»

اعطای نشان یونسکو به فیلم سینمایی «۲۳ نفر»

پیام تسلیت

پیام تسلیت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: لیلةالرغائب، پنج‌شنبه هفته آینده است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: لیلةالرغائب، پنج‌شنبه هفته آینده است

تهیه‌کننده برنامه به فارس پاسخ داد آیا «بدون توقف» متوقف می‌شود؟/ دولتی‌ها حاضر به حضور در برنامه نشدند

تهیه‌کننده برنامه به فارس پاسخ داد آیا «بدون توقف» متوقف می‌شود؟/ دولتی‌ها حاضر به حضور در برنامه نشدند

پیام تسلیت

پیام تسلیت

اخبار شهرستان‌های خراسان رضوی مردم و مسؤولان طرقبه شاندیز برای پذیرایی از 60 میلیون زائر آماده‌اند/ برپایی نمایشگاه بهاره در سبزوارانعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و شرکت برق منطقه‌ای خراسان رضوی، برپایی نمایشگاه بهاره در سبزوار و آمادگی مسؤولان و مردم طرقبه شاندیز برای پذیرایی از 60 میلیون زائر و اخبار دیگر در بسته خبری شهرستان‌های خراسان رضوی منتشر شده است.

آشنا نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از مشهد، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و شرکت برق منطقه‌ای خراسان رضوی، برپایی نمایشگاه بهاره در سبزوار  و  آمادگی مسؤولان و مردم طرقبه شاندیز برای پذیرایی از 60 میلیون زائر و اخبار دیگر در بسته خبری شهرستان‌های خراسان رضوی منتشر شده است.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه حکیم سبزواری با شرکت برق منطقه‌ای

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه به منظور ارتباط منظم و مداوم و تقویت همکاری های مشترک علمی، پژوهشی و توسعه فناوری‌های نوین و استفاده بهینه از توانایی‌ها تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان این دانشگاه و شرکت برق منطقه‌ای خراسان به امضا رسیده است، گفت: برای اجرای طرح های کاربردی مورد نیاز جامعه و بهره مندی از امکانات و ارایه خدمات مشاوره ای مرتبط با نوع فعالیت طرفین در بخش های تولیدی، صنعتی و خدماتی برای رفع مشکلات و معضلات کشور، توسعه ملی و ایجاد همکاری های تنگاتنگ این تفاهم‌نامه منعقد شد.

علی اصغری مولوی استفاده مطلوب از توانایی های علمی، پژوهشی و کارآفرینانه اعضای هیات علمی در ارائه موضوعات پژوهشی مرتبط با فعالیتهای شرکت برق، انجام پروژه های پژوهشی، ارزیابی و نظارت برگزاری همایش ها، سمینارها و نشست های علمی و تخصصی کاربردی مشترک را از مهم ترین اهداف این تفاهم‌نامه را دانست.

وی افزود: به رسمیت شناختن دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه، فراهم کردن امکان بازدیدهای علمی محققان و متخصصان دانشگاه از بخش‌های مختلف، شرکت و بهره‌گیری و استفاده از نتایج پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاه برای رفع مشکلات تعهدات شرکت منطقه برق خراسان  رضوی در این تفاهم‌نامه است.

مولوی بیان کرد: به منظور تحقق مفاد این تفاهم‌نامه، کارگروهی مرکب از نمایندگان دانشگاه و شرکت توسط طرفین تعیین و به عنوان کارگروه مشترک به یک دیگر معرفی می‌شوند.

وی مبلغ این تفاهم‌نامه را یک میلیارد و 800 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: براساس قراردادهای مستقل مبادله شده و با شرح خدمات معین و با دریافت مدارک و مستندات اقدام می‌شود.

نمایشگاه بهاره در سبزوار برپا شد

رئیس اتاق اصناف سبزوار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار از برپایی نمایشگاه بهاره برای عرضه مستقیم کالا  تا روز های پایانی سال در این شهرستان خبر داد و  گفت: این‌نمایشگاه پس از دریافت مصوبه ستاد تنظیم بازار شهرستان سبزوار با ۱۲۰ غرفه در محل پارک ارم آغاز به کار کرده است.

علی کیانی افزود: طی دو هفته کالاهای اساسی شامل کیف، کفش، مواد بهداشتی، مواد غذایی، آجیل، شیرینی، برنج، شکر و غیره به شهروندان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به ایام پایانی سال بازرسان اتاق اصناف و رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار برای کنترل قیمت‌ها افزایش یافت.

کیانی بیان کرد: کالاهای نمایشگاه بهاره در سبزوار با ۱۰ الی ۱۵ درصد تخفیف به شهروندان ارائه می‌شود.

66 گلزار شهدا در سبزوار نیازمند ساماندهی است

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار در نشستی خبری با اصحاب رسانه شهرستان سبزوار به مناسبت 22 اسفندماه سالروز تشکیل بنیاد شهید به فرمان امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان اینکه یکی از بهترین و خدا پسندانه ترین اقدامات بنیاد شهید طرح سپاس است، اظهارکرد: در این طرح با توجه به گستردگی جامعه هدف 60 الی 70 درصد از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر شهرستان سبزوار سرکشی می کنیم و در دیدار با خانواده های معظم شهدا از مشکلات و نیازهای آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مهدی محتشم افزود: طی سال جاری 41 مورد یادواره شهدا در محلات و 35 مورد یادواره نیز در سطح مدارس برگزار شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امسال 90 درصد تصاویر شهدای سبزوار در مسیر زائران امام رضا (ع) تعویض شده است.

محتشم بیان کرد: در حال حاضر 900 نفر از دانشجویان فرزند شاهد در موسسات و دانشگاه ها و 284 دانش آموز در قالب طرح شاهد و پراکنده مشغول به فعالیت هستند برای پیگیری وضعیت تحصیلی آنها جلسات ستاد شاهد به صورت ماهیانه برگزار می شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 950 نفر در قالب 11 مورد اردو به شهرستانهای اصفهان، شیراز ، قم و مشهد اعزام شده اند.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار افزود: طی امسال 220 فقره تسهیلات 60 میلیون تومانی به میزان 13 میلیارد و 200 میلیون تومان برای مسکن دار شدن خانواده های معظم شاهد و ایثارگر پرداخت شده است.

محتشم بیان کرد: سبزوار دارای 90 گلزار شهدا است که از این تعداد تاکنون 24 گلزار شهدا ساماندهی شده و 66 گلزار شهدای این شهرستان ساماندهی نشده است.

وی تصریح کرد: طی امسال 67 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از محل صندوق شاهد به حدود 520 نفر از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر در سبزوار پرداخت شده است.

وی با اشاره به توجه بنیاد شهید به موضوع اشتغالزایی فرزندان شاهد و ایثارگر، گفت: در سال جاری 45 نفر از فرزندان شاهد در ادارات دولتی سبزوار استخدام شده اند و همچنین برای 60 نفر از فرزندان شاهد این شهرستان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

مجوز ایجاد دانشگاه فرهنگیان دخترانه در سبزوار صادر شد

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وکو از صدور مجوز ایجاد دانشگاه فرهنگیان دخترانه برای سال تحصیلی 98 -99 در این شهرستان خبر داد.

علی سبحانی‌فر با تاکید بر اینکه برای تربیت نیروهای کارآمد با توان تحصیلی بالاتر زیر ساخت‌های لازم در بخش تربیت معلمان دختر در سبزوار فراهم شده است، اظهارکرد: تعداد زیادی از دانشجویان دختر برای تحصیل در دانشگاه‌های فرهنگیان از سبزوار به شهرستان‌های بیرجند، مشهد و بجنورد می‌رفتند و برخی از خانواده ها حاضر نبودند که دختران خود را به نقاط دور دست بفرستند.

وی با اشاره به وجود دانشگاه فرهنگیان پسرانه در سبزوار، افزود: با توجه به ظرفیت نیروی انسانی، نیروی دانش‌آموزی حوزه انتخابیه سبزوار و تامین نیروی انسانی مورد نیاز طی چند سال آینده مجوز ایجاد دانشگاه فرهنگیان دخترانه در شهرستان سبزوار صادر شد.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هم اکنون ساختمان جدید دانشگاه فرهنگیان سبزوار در مرحله بهره‌برداری قرار دارد بنابراین به لحاظ امکانات هیچگونه محدودیتی برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان دخترانه در این شهرستان وجود ندارد.

سبحانی‌فر با بیان اینکه بیش از 90 هزار نفرح دانش آموز در حوزه انتخابیه سبزوار مشغول به تحصیل هستند که ظرفیت خوبی برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان دخترانه ایجاد کرده است، تصریح کرد: با موافقت رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور از سال تحصیلی 98 – 99 می توانیم تربیت معلمان دختر در دانشگاه فرهنگیان سبزوار را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اگر برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز برنامه ریزی های درستی نداشته باشیم، در آینده دچار مشکل می شویم، گفت: طی سه سال آینده حدود 400 هزار نفر از پرسنل آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و برای تامین نیروی انسانی جایگزین چاره‌ای جزء تربیت معلمان متخصص و کارآمد در رشته‌های مربوطه نداریم.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنین توانستیم در سال تحصیلی 97 – 98 حدود 220 نفر ظرفیت تربیت معلم برای حوزه انتخابیه سبزوار بزرگ را بگیریم، افزود: در گذشته ظرفیت حوزه انتخابیه سبزوار بزرگ حدود 80 نفر بوده است.

۱۸۰۰ تخت برای گردشگران نوروزی فراهم شده است

رئیس سازمان میراث فرهنگی و دبیر ستاد خدمات سفر طرقبه و شاندیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد گفت: تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها حاضر در ستاد خدمات سفر را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به گردشگران نوروزی بسیج کرده‌ایم.

علی اکبر احمدزاده از آمادگی کامل کلیه عوامل اجرایی و خدماتی در تیم ستاد خدمات سفر شهرستان طرقبه و شاندیز خبر داد و گفت : بنا به پیش‌بینی‌هایی که ما برای نوروز امسال داریم، با توجه به شرایط اقتصادی مردم و افزایش سه برابری قیمت سفرهای خارجی مطمئنا امسال شاهد افزایش سفرهای نوروزی در سرتاسر ایران بخصوص شهر مشهد و ییلاقات طرقبه و شاندیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های که ما انجام داده‌ایم، حدود ۲۰ واحد اقامتی برای اسکان مسافران در نظر گرفته‌ایم که شامل ۵ هتل و ۴اقامتگاه بوم‌گردی و ۱۱‌ خانه مسافر با ظرفیتی نزدیک به ۱۸۰۰ تخت برای گردشگران می‌شود گفت: در کنار این یکسری هماهنگی‌ها را هم با اداره‌ آموزش‌و‌پرورش و اوقاف و امور خیریه شهرستان انجام داد‌ه‌ایم تا در شرایط خاص و بحرانی به غیر از این واحد‌های اقامتی ۴مدرسه و ۶حسینیه و مسجد و ۲ سالن بزرگ ورزشی اسکان مسافران را پشتیبانی کنند.

دبیر ستاد خدمات سفر طرقبه و شاندیز با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۸ ونیم میلیون خودرو وارد این دو شهرستان شده‌اند تاکید کرد امسال مطمئنا این آمار افزایش یافته و به ۳۰ میلیون و اندی رسیده است.

احمدزاده افزود : بر اساس آمار ما امسال ۶۰ میلیون نفر زائر و مجاور از مشهد و از انواع ورودی‌های مختلف به این دو شهرستان آمده است .

وی درباره رونق کار و کاسبی بوم‌گردی روستایی در این دو شهرستان بیان کرد : به علت رونق اقتصادی خوب بوم‌گردی روستایی ما مجوز ۴ اقامت بوم‌گردی را صادر کردیم، اما هم‌اکنون ۸ پرونده دیگر نیز در صف انتظار صدور مجوز بوم‌‌گردی در روستا‌های این منطقه را در دست اقدام داریم .

دبیرستاد خدمات سفر طرقبه و شاندیز ادامه داد : به منظور رفاه حال مسافران و گردشگران ما تمام ارگان‌های حاضر در ستاد خدمات سفر این شهرستان از جمله اورژانس، پلیس، آموزش‌و‌پرورش، هلال احمر ...بسیج کرد‌ه‌ایم تا هر چه بهتر به مسافران خدمت‌رسانی کنند.

احمدزاده تصریح کرد : به منظور حفظ و نگهداری هر چه بیشتر مسافر و گردشگر در این منطقه و افزایش آورد‌ه اقتصادی برای این دو شهرستان اقدام به افزایش خانه مسافر‌ها ، واحد‌های بوم گرد‌ی روستایی ‌، برگزاری جشنواره‌های مختلف مانند جشنواره سمنو... و تهیه دو کتابچه تحت عنوان راهنمای سفر به طرقبه‌ و شاندیز و معرفی جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی این دو شهرستان پرداخته‌ایم.

 

افزودن نظرتازه ها

پربازدید ها