پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۵
اخبار روزنامه ها
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد : عوامل موسسه مجری و برج سلمان عفت عمومی را رعایت نکردند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد:
عوامل موسسه مجری و برج سلمان عفت عمومی را رعایت نکردند/ مردم باید به جای فیلم گرفتن امر به معروف می‌کردند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد با اشاره به اینکه مردم باید به جای فیلم گرفتن امر به معروف می کردند، گفت: متاسفانه عوامل موسسه مجری و برج سلمان برخلاف تعهدات خود در مجوز عمل کرده و عفت عمومی را رعایت نکردند.

محمد کاظم دبیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص اتفاقات «برج سلمان» اظهار داشت: برج سلمان ماهانه برنامه قرعه‌کشی برای مشتریان و خریداران خود برگزار می‌کند و این برنامه دهمین دوره برگزاری این قرعه‌کشی بود که برای یک دستگاه خودرو برگزار شد.

وی ادامه داد: ما مجوز برگزاری برنامه طنز و پخش موسیقی و پلی بک با حضور «محسن ابراهیم‌زاده» را به مسئولین برگزاری داده بودیم اما مسئولین و فروشندگان برج سلمان سوء استفاده کردند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی بیان کرد: آن‌هاعلاوه بر این که مشتری‌های خود را از طریق شبکه‌های مجازی به برنامه دعوت کردند و برنامه را به صورت عمومی برگزار کردند، از یکی از واحدهای صنفی نیز بدون داشتن مجوز، اسپانسر و حامی مالی گرفتند.

دبیری با اشاره به برگزاری جلسه با معاون دادستان، پلیس امنیت ملی و اماکن، تاکید کرد: طی مجوزی که اعطا شده بود بنا بود ابوالفضل طاهری امیرمحبی نجم آباد، حسام صادقی و پخش موسیقی محسن ابراهیم زاده را در برنامه خود داشته باشند، اما متاسفانه مخاطبین سوء استفاده کردند و عفت عمومی را خدشه دار کردند.

وی یادآور شد: متاسفانه عوامل موسسه مجری و برج سلمان برخلاف تعهدات خود در مجوز، که خلاف عفت عمومی فعالیت انجام ندهند و حجاب اسلامی را رعایت کنند هیچ تلاشی برای حفظ عفاف عمومی نکردند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد با اشاره به اتفاقات رخ داده در برج سلمان و نکوهش مردم فیلم بردارمتذکر شد: این اتفاق، کار بدی است که نباید اتفاق می‌افتاد و کسانی که آنجا مشغول فیلمبرداری بودند می‌توانستند به جای فیلم گرفتن به امر به معروف و نهی از منکر بپردازند.

دبیری ادامه داد:مردمی که نسبت به این مسائل خیلی حساس هستند باید همان جا به امر به معروف می‌پرداختند مگر نیروهای نظارتی ما چند نفر هستند وقتی خود مردم آنجا هستند باید هشدار بدهند.

وی با بیان اینکه مجوز را نیروی انتظامی داده است و در مراسم هم حضور داشته است، افزود: این مراسم از طرف سازمان صنعت و معدن هم مجوز برگزاری قرعه کشی را دریافت کرده بود.

دبیری با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی‌ها به دستگاه قضایی انجام شده است، بیان کرد:ما در حال برخورد با موسسه مجری هستیم وخود نیروی انتظامی و دستگاه قضایی باید با برج سلمان برخورد کند.

 
سپاه مولود انقلاب اسلامی حمایت 40 میلیارد تومانی قرض الحسنه توسط بسیج سازندگی
فرمانده سپاه امام رضا(ع):
سپاه مولود انقلاب است/ حمایت 40 میلیارد تومانی قرض‌الحسنه توسط بسیج سازندگی
فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت:سپاه مولود انقلاب است، باید تشکیلات و ساختاری از جنس خود انقلاب به وجود می‌آمد تا بتواند از اصل انقلاب و دستاوردهای آن، نگهبانی، حفاظت و حراست کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، یعقوبعلی نظری عصر امروز در نشست خبری روز پاسدار ضمن ابراز خرسندی از قرابت و نزدیکی این روز با روز ارتش جمهوری اسلامی و ولادت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: سپاه مولود انقلاب است، باید تشکیلات و ساختاری از جنس خود انقلاب به وجود می‌آمد تا بتواند از اصل انقلاب و دستاوردهای انقلاب، که از مهم‌ترین دستآورد نظام مقدس اسلامی است، نگهبانی، حفاظت و حراست کند و در توسعه انقلاب اسلامی بتواند نقش خود را ایفا کند.

وی افزود: در طول 39 سال گذشته شاهد هستیم که با تاییدات مکرر حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، سپاه با پشتوانه مردمی و بسیج در این مسیر حرکت کرده و این وظیفه همگانی را که در همه عرصه‌ها قابل تعریف است، انجام دهد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) در ادامه بیان داشت: امروز در شرایط خاصی هستیم و سپاه باید برای حفاظت از انقلاب اسلامی همه ظرفیت خود را در حوزه دفاع نظامی، امنیتی و در عرصه جنگ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی متمرکز کند تا بتواند از عهده انجام وظیفه و این رسالت سربلند بیرون بیاید.

نظری ضمن اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت از مظلوم گفت: امروز شاهد هستیم که آمریکای جنایتکار و جبهه کفر مشغول ظلم به ملت‌های مستضعف هستند، باید به لحاظ فکری و مشورتی و معنوی از این مظلومان حمایت و دفاع کرد و هر جایی که میدان مقابله حق و باطل است، سپاه وظیفه خود می‌‏داند که در مقابل استکبار بایستد و از مظلومان دفاع کند.

وی در ادامه به تشریح برنامه سپاه خراسان رضوی در این ایام پرداخت و تشریح کرد: از جمله برنامه‌های این ایام، انجام وظیفه نسبت به شخصیت‌های معنوی و انقلابی استان انجام است که از جمله دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و بهره‌مندی معنوی از ایشان است، همچنین حضور در نماز جمعه به عنوان نماد حرکت معنوی، انقلابی و سیاسی امت حزب‌الله از برنامه‌های سپاه خراسان رضوی است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) افزود: از دیگر برنامه‌ها توزیع 350 جهیزیه برای نوعروسان و دامادان حاشیه شهر مشهد در قرارگاه شهید برونسی است و نیز با حضور شخصیت‌های استانی از فعالان حاشیه شهر مشهد تقدیر می‏‌شود.

نظری تقدیر از برادران ارتشی را از جمله برنامه‌های روز پاسدار دانست و ادامه داد: در این ایام صبحگاه مشترک نیروی سپاه برگزار می‌شود و طبق معمول به این بهانه دیدارهایی با خانواده شهدا داریم.

وی در تشریح برنامه سپاه استان در راستای تحقق شعار سال و حل مشکلات اقتصادی در حاشیه شهرها و روستاها گفت: موضوع اقتصاد و عرصه اقتصادی تبدیل به یک نبرد اقتصادی بین جبهه اسلامی و جبهه استکبار شده است و وظیفه داریم به صورت عام و در ارتباط با شعار سال وظیفه خود را انجام دهیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) بیان داشت: خریدهای تشکیلات سپاه باید مطلقا تولیدات داخل باشد، مگر اینکه مشابه آن کالا در ایران وجود نداشته باشد، این فرهنگ‌سازی باید در سپاه و بسیج صورت بگیرد و استفاده از کالای داخلی در دستور کار باشد.

نظری اظهار داشت: در گذشته به کارگاه‌های تولیدی به خصوص در حوزه صنعت که دچار رکود شده‌ بودند کمک کردیم و امسال نیز به امید خدا این کمک‌ها را انجام می‌دهیم تا بازسازی و باز فعالیت شوند.

وی اضافه کرد: یک موضوع توانمندسازی مهارتی است که به صورت مشترک بین سپاه و فنی حرفه‌ای در نقاط مختلف مشهد انجام می‌شود، بخش دیگر به توانمندسازی‌های تسهیلات پولی و مالی که واگذار می‌‏کنیم، برمی‌گردد که با کمک آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام می‌شود، بخش دیگر فعالیت‌ها در رابطه با زنان سرپرست خانوار است که بخشی از کارگاه‌ها را در حاشیه شهر برای آن‌ها ایجاد کرده‌ایم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) در خصوص تلاش سپاه برای ایجاد زیرساخت‌ها در روستاها گفت: ما قریب به 100 قنات در استان داریم که اگر احیا شوند به عنوان زیرساخت اشتغال زیادی در سطح استان ایجاد می‌شود.

نظری ادامه داد: 6 دهستان محروم توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی را از سال گذشته در دستور قرار داده‌ایم که 5 دهستان مرزی و یک دهستان غیرمرزی با ضریب محرومیت 7 به بالا است، زیرساخت‌ها در حوزه‌های مختلف مانند عمرانی و فرهنگی وجود دارد که این زیرساخت‌ها مبتنی بر تثبیت و ایجاد اشتغال در روستاها است.

وی افزود: در حال تهیه نقشه تمام روستاهای این شش دهستان هستیم که با توجه به ظرفیت‌های خاص این روستاهای نقشه متناسبی تهیه شود.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) کارکرد قرارگاه پیشرفت و آبادانی را در 5 محور دانست و تشریح کرد: این محورها زیرساخت، اشتغال، تعلیم و تربیت، فرهنگی و سلامت هستند، به عنوان مثال در 3 ماه گذشته بیش از 30 روحانی در این روستاها مستقر کردیم که نسبت به گذشته آمار بالایی است و مدارسی را در دست بازسازی داریم، همچنین معلم‌ها را نیز با کمک آموزش و پرورش توانمند کرده‌ایم.

نظری بیان داشت: اعتقاد ما در جهت حل مشکلات و ایجاد اشتغال بر این است که خود مردم باید مشارکت و نقش داده بشوند و ما بیشتر نقش حمایتی و هدایتی را در قرارگاه بازی می‌کنیم.

وی از حمایت 40 میلیارد تومانی به شکل قرض‌الحسنه و ارزان قیمت توسط بسیج سازندگی و با همکاری دستگاه‌ها در سطح استان خبر داد و گفت: برداشت ما این است که مشکلات در حاشیه شهر با  جمعیت بالغ بر یک میلیون در اثر غفلت مسئولان اجرایی و دستگاه‌ها ایجاد شده است، به عنوان مثال اگر ما کالبد نامناسب ساخت و ساز را ببینیم باز هم به دستگاه حکومتی برمی‌گردد که باید به موقع و نه بعد از ساخت نظارت کرد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه خدمات باید در حاشیه شهر گسترش داده شود که در این زمینه اشکالاتی وجود دارد، اضافه کرد: اعتقاد ما بر این است که به کمک دستگاه‌های مسئول معضلات حاشیه شهر را در همه بخش‌ها کاهش دهیم.

 
اهداف کلی معاونت سیاسی استان امسال با جدیت پیگیری می شود
معاون استاندارخراسان رضوی ؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: رشد مجمع خیرین سلامت و اجتماعی کردن امرسلامت با مشارکت مردم و تشکل ها از جمله اهداف حوزه معاونت سیاسی استان است.

اهداف کلی معاونت سیاسی استان امسال با جدیت پیگیری می شودبه گزارش خبرنگار آشنا نیوز - گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد سید جواد حسینی درجلسه ارائه برنامه‌های عملیاتی سال جاری حوزه معاونت سیاسی افزود: ۹۹ درصد مصوبات مربوط به ۷۴۳ جلسه شورای تامین تا کنون عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: ساماندهی سامانه‌های تصویری، اجرای طرح حفاظتی حرم مطهر، طرح خیرین امنیت یار، طرد اتباع غیر مجاز، مدیریت تقسیمات کشوری، مدیریت فضای مجازی و فراخوان ها، طرح کمیسیون نارضایتی‌های عمومی و مردمی از جمله برنامه‌ها برای ارتقای امنیت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را دومین هدف کلی معاونت اجتماعی، سیاسی و امنیتی برای امسال دانست و اجرای دقیق طرح ملی پیرامون کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی، دخیل کردن تشکل‌های غیر دولتی، طرح جامع تعاملات گرم و طرح روستای پاک از جمله برنامه‌های اجرایی برای این هدف کلی می‌باشد.

حسینی گفت: ۵ درصد کاهش سرقت و ۱ درصد کاهش طلاق برای امسال در خراسان رضوی هدف گذاری شده است.

وی افزود: تعداد اهداف عملیاتی حوزه معاونت در سال ۹۷ نسبت به پارسال ۳۱ درصد افزایش داشته است و تعداد برنامه‌های عملیاتی نیز ۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: اجرایی کردن سه سند جامع سلامت، بیماری‌های غیر واگیر دار و سند امنیت غذایی در دستور کار معاونت قرار دارد.

حسینی تصریح کرد: رشد مجمع خیرین سلامت و اجتماعی کردن امرسلامت با مشارکت مردم و تشکل‌ها از جمله برنامه‌های اجرایی در این حوزه می‌باشد.

وی گفت: حمایت از خانه احزاب و خانه تشکل‌های غیر دولتی، رشد ۱۰ درصدی تشکل‌های غیر دولتی، حمایت از خانه جوان، مجمع مشورتی جوانان، مجمع مشورتی بانوان، اجرایی نمودن منشور گفتگوی سیاسی و ارتباط بیشتر با شورا‌های شهر و روستا از برنامه‌های در دست اجرا امسال است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود:اجرایی کردن راهبرد‌های ۱۶ گانه مقام معظم رهبری در حوزه خانواده و تدوین سند جامع زنان و خانواده از جمله برنامه‌هایی است که در سال جاری پیگیری خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز هشتمین هدف کلی حوزه معاونت است گفت: اجرای طرح سامانه انبارها، تکمیل طرح ریجستری تلفن همراه، ساماندهی برند‌های خارجی و حمایت از کالای ایرانی از جمله برنامه‌های سال جاری این حوزه می‌باشد.

وی افزود: شایسته گزینی مدیران در سطح فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی و تکمیل و اجرایی نمودن سند جامع پدافند غیر عامل نهمین و دهمین هدف کلی حوزه معاونت سیاسی می‌باشد که با جدیت در سال جاری پیگیری خواهد شد.

 
مشهد برخی کاغذ و مقوا را احتکار کرده اند

مشهد|برخی کاغذ و مقوا را احتکار کرده‌اند

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان‌رضوی گفت: تاکنون کاغذ و مواد اولیه با ارز رقابتی وارد شده است؛ ارگان‌های مسئول باید پیگیری کنند چرا جنسی که وارد شده به فروش نمی‌رود.

مشهد|برخی کاغذ و مقوا را احتکار کرده‌اند

علی مغانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: ماشین آلات ما و مواد اولیه و قطعات ما در حوزه چاپ و چاپخانه وارداتی است؛ مشکلی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم این است که تقاضا وجود دارد اما شاهد عرضه نیستیم.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی گفت: بسیاری از اعضای ما از این نظر تحت فشار هستند و برای آنها مشکل ایجاد شده، نمی‌‌دانیم مقوا را با چه قیمتی باید بخریم و اصلاً فروشنده‌ای وجود ندارد که اعضای ما بخواهند از آن مواد مورد نیاز خود را خریداری کنند.

مغانی بیان کرد: تاکنون کاغذ و مواد اولیه با ارز رقابتی وارد شده است؛ ارگانهای مسئول باید پیگیری کنند چرا جنسی که وارد شده است به فروش نمی‌رود. اینها که با ارز رقابتی وارد نشده‌اند و نباید در عرضه آنها مشکلی وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: انتظاری که ما داریم این است که تعزیرات وارد این قضیه شود و با احتکارکنندگان برخورد کند، کاغذ و مقوا در حال حاضر دچار چنین مشکلی شده است و مقوا و کاغذ و گلاسه و مواد مصرفی از سوی تجار به فروش نمی‌رود.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی ادامه داد: بخش خصوصی و دولتی حوزه چاپ باید در شرایط مساوی رقابت کنند در حالی که چاپخانه‌های دولتی مسئله‌ای مانند مالیات و یا ارزش افزوده را ندارند البته در مشهد این مشکل خوشبختانه وجود ندارد.

 
رشد 3.5 برابری سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی طی سال 96
رشد ۳.۵ برابری سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی طی سال ۹۶

رشد ۳.۵ برابری سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی طی سال ۹۶

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی از رشد بیش از 3.5 برابری سرمایه گذاری خارجی در استان در سال 96 نسبت به سال قبل از آن خبرداد.

شکوه میرشاهی در گفتگو با خبرنگار برنا در مشهد گفت: در سال گذشته 34 طرح سرمایه گذاری خارجی به میزان 585 میلیون دلار در استان مصوب شد که اشتغال یک هزار و 350 نفر را به صورت مستقیم فراهم می کند.

وی تعداد طرح های مصوب شده سرمایه گذاری خارجی در استان در سال 95 را 21 مورد به میزان 162 میلیون دلار عنوان کرد .

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: هدف گذاری صورت گرفته برای استان در سال 96 حدود یک هزار میلیون دلار بود که 60 درصد آن  عملیاتی شده است .

میرشاهی افزود: از ابتدای امسال گروه های مختلف سرمایه گذار خارجی در استان مراجعه کرده اند که از جمله آنها یک گروه  چینی است که پروژه  های زیرساختی ریل یو انتقال آب ، مترو و تصفیه خانه های فاضلاب شهرستان ها را در دست بررسی دارد.

وی گفت: همچنین  یک گروه چینی دیگر در حالی ارزیابی سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی فولاد است و سرمایه گذاران اوکراینی هم بر روی پروژه تصفیه خانه های فاضلاب شهرستانی مطالعه می کند و یک گروه دیگر آلمانی هم متقاضی سرمایه گذاری در استان است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی با اشاره به شعارهای اقتصادی مقام معظم رهبری طی حدود یک دهه اخیر افزود: نمی توان به توسعه دست یافت مگر آنکه تولید داخلی و سرمایه گذاری مورد حمایت و توجه ویژه قرار گیرد.

میر شاهی افزود: بر اساس شعار رهبر معظم انقلاب مردم باید از تولیدات با کیفیت ایرانی حمایت کنند و استفاده از کالاهای ایرانی فرهنگ سازی و ترویج شود و تولید کنندگان نیز حداکثر توان خود را برای ارائه محصولات استاندارد و با کیفیت به کار گیرند.

وی عنوان کرد: در سایه حمایت ملی و بوجود آوردن بستر و زمینه مناسب برای سرمایه گذاری جدید و حفظ سرمایه گذاری های موجود و ارتقای بهره وری از طریق  بازسازی و نوسازی تجهیزات تولید ، می توان  در راستای توسعه پایدار، ایجاد اشتغال مولد ، حفظ منافع ملی، ترویج روحیه نشاط در جوانان ، حفظ حقوق مصرف کنندگان حرکت کرد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در این راه باید برای حفظ امنیت سرمایه‌گذاری ، موانع پیش روی تولید رفع شود ، گفت : حمایت از کالای ایرانی راهبردی است که همه مردم کشور باید آن را در سال 1397 پیگیری کنند تا چرخ بنگاه‌های کوچک و متوسط بیشتر به حرکت دربیاید و شکوفایی اقتصادی را برای کشور حاصل کند و این امر می تواند اشتغالزایی جوانان را در پی داشته باشد.

میرشاهی افزود: در این راستا باید مسایل مختلف ازجمله امنیت سرمایه گذاری در تولید ،تثبیت نرخ ارز، تامین تکنولوژی و ماشین آلات روز، حذف قوانین موازی و دست و پاگیر و موانع توسعه کسب و کار محور عمل قرار گیرد و در کنار آن مشارکت مردم برای تحقق برنامه ها پیگیری شود تا  منشا ایجاد شغل و رفاه ملی از تولید ملی و داخلی حاصل می شود.

وی با اشاره به اینکه این مردم هستند که می‌توانند با حمایت فراگیر خود از کالاهای ایرانی و تولید ملی به کمک رونق و پویایی حوزه اقتصاد بیایند، اظهار کرد : اکنون تورم و بیکاری دو معضل آسیب‌رسان در حوزه اقتصاد کشور هستند که عموم مردم با حمایت قاطعانه خود از تولیدات ملی و کالاهای ایرانی می‌توانند نقش بی‌بدیلی در حل این مسائل ایفا کنند.

 
<< ابتدا < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 2