يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۹

گفتگو

آمار بازدیدکنندگان


بازدید امروز:2118
بازدید دیروز:2388
اخبار روزنامه ها
بدون متقاضی بودن مسکن مهر، یک بحث انحرافی است/ دولت باید از قبل برنامه‌ای برای بازار مسکن آماده می‌کرد

نقد سیاست‌های مسکن دولت-3/ رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

بدون متقاضی بودن مسکن مهر، یک بحث انحرافی است/ دولت باید از قبل برنامه‌ای برای بازار مسکن آماده می‌کرد

رهبر

انبوه سازان مسکن از آن دست فعالانی هستند که عقیده دارند در نتیجه تداوم رکود، بی‌برنامگی این بازار، بی‌تدبیری دولت، متحمل زیان قابل توجهی شده‌اند. ایرج رهبر رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی قدس‌آنلاین گفت: با مدیریت ضعیف دولت و با رشد سالانه قیمت‌ها، انبوه سازان در گرداب مسکن مهر گرفتار شده‌اند.

فرزانه غلامی: عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان با بیان اینکه دولت در ۵ سال گذشته هیچ اقدام علمی ‌برای حوزه مسکن نداشته است، افزود: تنها مورد قابل ذکر این است که اخیراً رئیس جمهور دستور داده با تسهیلات ارزان قیمت، بافت‌های فرسوده بازآفرینی شوند که فعلاً نمی‌توان در خصوص موفق بودن یا نبودن آن اظهار نظر کرد.

وی ادامه داد: تمام همّ و غم ما این بود که بار سنگین مسکن مهر از دوش انبوه سازان برداشته شود. امروز اینکه گفته شده ۱۰۰ هزار مسکن مهر فاقد متقاضی هستند، بحث انحرافی است چرا که این مسکن ها سرمایه‌هایی در اختیار دولت هستند که هر وقت رکود از بین برود امکان فروش‌شان فراهم می‌شود لذا دولت باید به فکر اتمام پروژه‌هایی نظیر پردیس، شهر جدید هشتگرد و پرند باشد که پیشرفت فیزیکی حدوداً ۹۰ درصدی دارند و هر واحدش دو متقاضی دارد اما به خاطر مشکلات زیرساختی و رفاهی معطل مانده‌اند.

وی خاطر نشان ساخت: در دیگر کشورها حتی برای آیندگان هم مسکن مهیا می‌کنند اما دولت ما به این آمار چسبیده که ۵/۲ میلیون واحد مسکونی اضافه در کشور وجود دارد در حالی که معلوم نیست این واحدهای اضافه خانه دوم، فرسوده و یا لوکس هستند. اگر ما این میزان خانه اضافه داریم چرا ۵ سال است بازار راکد شده؟ این واحدهای اضافه کجاست؟

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ادعای دولتی مبنی بر خروج از رکود را قبول دارید؟ گفت: نه این طور نیست. امروز خانه‌های لوکس طبقات متوسط به بالا آن فقط در تهران گران شده نه مسکن طبقات متوسط به پایین و یا مسکن در شهرستان‌ها آن هم به دلیل نفوذ سوداگران و با کوچ سرمایه‌ها از بازار ار زو طلا در بازار که رونقی کاذب ایجاد کرده‌اند و به دنبال مکان امن برای کسب سودهای یه شبه هستند.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه دولت باید از قبل برنامه‌ای برای بازار مسکن آماده می‌کرد، افزود: از ابتدای دولت یازدهم هشدار دادیم بازار را رها نکنید چرا که مطابق برنامه جامع مسکن باید سالی یک میلیون واحد جدید ساخته شود.

رهبر اظهار داشت: تسهیلات ۸۰ میلیونی برای مسکن‌اولیها پاسخگوی نیازها نیست ضمن اینکه پرداخت ۸۰ هزار فقره تسهیلات در سال هم در برابر نیاز یک میلیون واحدی کشور، قابل توجه نیست.

 
امام‌جمعه سرخس:

امام‌جمعه سرخس:

امام‌جمعه سرخس گفت: مسئله FATF در ظاهر به دنبال جلوگیری و مبارزه با تروریسم است اما این طرح می‌خواهد تا دولت ایران حمایت خود را از حزب‌الله لبنان بردارد چرا که در نگاه غربی‌ها حزب‌الله لبنان یک گروه تروریستی است؛ طرح FATF به دنبال این است که دست ما را برای حمایت از فلسطین ببندد.

 

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان سرخس با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، گفت: در قرآن کریم جنایت‌های قوم یهود بیان شده است و یهودیان کسانی هستند که از همه بیشتر نسبت به مسلمانان عداوت و دشمنی دارند و خودخواهی یهود تا جایی است که خود را فرزندان و دوستان خداوند می‌دانند.

امام‌جمعه سرخس بیان کرد: در سوره مبارکه اسرا خداوند می‌فرمایند که بنی‌اسرائیل در زمین فساد می‌کنند؛ یهود اهل فساد، سرکشی، تکبر و اهل تفرقه‌افکنی است؛ یهودیان مسجد ضرار را برای تفرقه بین مسلمانان بنا کردند و همیشه در کمین ضربه زدن به اسلام و پیامبر بودند.

حجت‌الاسلام ارژنگ عنوان کرد: برای نجات فلسطین به جهات مختلف وظیفه داریم و بیت‌المقدس قبله اول مسلمانان است و حمایت از مردم فلسطین، حمایت از کسانی است که مظلوم واقع شدند و سرزمینشان غصب شده است.

وی افزود: در مسئله راهبردی، راهبرد نظام اسلامی حمایت از فلسطین است زیرا کشورهای اسلامی سرنوشتشان به هم گره‌خورده است؛ اینکه اسرائیل به دنبال «از نیل تا فرات» است یعنی اسرائیل به دنبال جهان خواری و تسلط بر جهان است.

خطیب جمعه سرخس اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب به‌جای عنوان اسرائیلی «از نیل تا فرات» از عنوان «از نهر تا بحر» استفاده کردند به  این معنی که از نهر تا بحر سرزمین فلسطین است نه اسرائیل.

حجت‌الاسلام ارژنگ با بیان اینکه عده‌ای در مسئله فلسطین مسائل دسته چندم را مطرح می‌کنند، گفت: عده‌ای شبهات سطحی مطرح می‌کنند، همچون اینکه چرا ما در غزه و لبنان هزینه می‌کنیم و به آن‌ها کمک می‌کنیم؛ اگر ما به این راهبرد اساسی نگاه نکنیم و در مقابل اسرائیل قیام نکنیم، اسرائیل کشور به کشور جلو می‌آید و کشورهای اسلامی دیگر را نیز تصرف می‌کند و همه وظیفه دارند از فلسطین حمایت کنند.

وی با ابراز تأسف از عدم اطلاع برخی مسئولان از مسائل پیرامون، اظهار کرد: مسئله FATF در ظاهر به دنبال جلوگیری و مبارزه با تروریسم است اما این طرح می‌خواهد تا دولت ایران حمایت خود را از حزب‌الله لبنان بردارد چرا که در نگاه غربی‌ها حزب‌الله لبنان یک گروه تروریستی است.

امام‌جمعه سرخس تأکید کرد: تأسف می‌خوریم که رئیس مجلسمان وقتی یک طرحی وارد مجلس می‌شود را سریع تصویب می‌کند و عده‌ای از نمایندگان نیز از محتوای طرح اطلاعی ندارند و بعد از تصویب مشخص می‌شود این طرح یک طرح استعماری و مشکل‌دار است.

حجت‌الاسلام ارژنگ با بیان اینکه طرح FATF به دنبال این است که دست ما را برای حمایت از فلسطین ببندد، گفت: حمایت از فلسطین هم از نظر دینی و اسلامی و هم از نظر راهبردی موردتوجه نظام اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مرقد امام راحل (ره) بیان داشت: دشمن جنگ اقتصادی، روانی و عملی خود را شروع کرده است؛ مردم نشان داده‌اند که هرجایی نظام فراخوان داده است در صحنه حضور دارند اما مسئولان ما باید توجه خود را بیشتر کنند و در جنگ اقتصادی آن چیزی که مردم را ناراحت می‌کند، کمک مسئولان به دشمن است، مسئولان در جنگ اقتصادی بی‌خیال نباشند و اولویت‌ها را تشخیص بدهند.

امام‌جمعه سرخس گفت: متأسفانه مسئولان ما به‌جای آنکه دغدغه اقتصادی داشته باشند، دغدغه فیلتر شدن تلگرام را دارند، آیا مشکل جوان ما تلگرام است یا مشکل اقتصادی است؟ آیا مشکل اساسی این ملت حضور زنان در ورزشگاه‌ها است که رئیس‌جمهور مطرح می‌کنند یا مشکل اقتصادی است؟ باید بدانیم که ما در جنگ اقتصادی هستیم و بنا بر بیان رهبر معظم انقلاب باید اولویت‌ها را تشخیص دهیم.

حجت‌الاسلام  ارژنگ با بیان اینکه کشور ما کشور غنی است اما سوء مدیریت در کشور جلوی استفاده از ظرفیت‌ها را گرفته است، گفت: متأسفانه عده‌ای از نمایندگان مجلس دغدغه‌شان به‌جای اینکه حل مسائل اقتصادی باشد، حضور در جام جهانی با هزینه بیت‌المال است؛ این دردآور است که یک نماینده مجلس با یک شام رأی خود را عوض می‌کند؛ مردم ما تکلیف خود را با دشمن می‌دانند اما عده‌ای از مسئولان هنوز نمی‌دانند.

وی تأکید کرد: ملت ایران اثبات کرده است جایی که اسم آرمان‌ها باشد هر سختی را تحمل می‌کند و دست از آرمان‌ها بر‌نمی‌دارد.

امام‌جمعه سرخس با اشاره به جنگ روانی دشمن اظهار کرد: دشمن فرضیات غلط را مطرح می‌کند و عده‌ای قلم‌به‌دست نادان هم به آن می‌پردازند؛ آدم تأسف می‌خورد عده‌ای در روزنامه‌های زنجیره‌ای در مدح دوران ستم‌شاهی می‌نویسند و عدالت اجتماعی در نظام اسلامی را منکر می‌شوند؛ در زمینه عدالت اجتماعی کارهای زیادی در کشور شده است اما «قلم‌به‌دستان مزدور» برای خاندان پهلوی و علیه اسلام و انقلاب قلم‌فرسایی می‌کنند.

حجت‌الاسلام ارژنگ در ادامه با اشاره به جنگ عملی دشمنان گفت: دشمن می‌خواهد کار را به‌جایی برساند که مردم مقابل نظام اسلامی بایستند و دلشان خوش است که مردم در یک نقطه‌ای تجمعی کنند، ملت ما باید هوشیار باشد تا دشمنان سوءاستفاده نکنند.

خطیب جمعه سرخس در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه سرخس گفت: ماه رمضان تمرین است، در ماه رمضان می‌توانیم چندین ساعت نخوریم و نیاشامیم پس می‌توانیم کاری کنیم که دنبال دنیا نرویم و دنیازده نباشیم و این محصول تقوا است.

 
محدودیت فاصله

محدودیت فاصله :

و محدودیت حد نصاب جمعیتی برای تأسیس داروخانه متوقف شد پایگاه خبری اختبار- رأی شورای رقابت در پرونده شکایت فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی به نحوه صدور مجوز تأسیس داروخانه صادر شد. به گزارش اختبار به نقل از مرکز ملی رقابت، در شکایت شکایت فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی چنین آمده است: «در حال حاضر، تنها مرجع صدور مجوز تأسیس و تایید صلاحیت داروخانه‌ها و نظارت بر آن ها بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (سازمان غذا و دارو) می باشد. دو محدودیت حد نصاب جمعیت و فاصله برای مجوز تأسیس داروخانه‌ها وجود دارد. تعیین این دو حد نصاب، موجب ایجاد محدودیت در صدور مجوز برای فارغ التحصیلان متقاضی تأسیس داروخانه و یا تبدیل وضعیت داروخانه‌های روزانه به شبانه روزی شده است.» بر همین اساس شکات خواستار حذف محدودیت‌های شرط فاصله و جمعیت در تأسیس و یا تبدیل وضعیت داروخانه‌ها در آیین‌نامه تأسیس و اداره داروخانه‌ها از سوی وزیر بهداشت شدند. در نهایت رأی شورای رقابت به شرح زیر صادر شد: «با توجه به اینکه عمل به مواد ۴ و ۱۵ آیین نامه تأسیس و اداره داروخانه‌ها مصوب ۱۳۹۳ جهت صدور مجوز تأسیس داروخانه باعث ممانعت و مشکل کردن ورود بنگاه های جدید به بازار می شود و این محدودیت با منطق اشباع بازار به منظور حفظ وضعیت و سود انحصاری بنگاه های موجود وضع شده است لذا این اقدام به استناد تبصره ۲ ماده ۷ قانون، اخلال در رقابت و همچنین به استناد تبصره ۲ ماده ۳ قانون اصلاح مواد ۱، ۶ و ۷ اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی رویه ضد رقابتی تشخیص داده شد و به منظور ممانعت از بروز وضعیت انحصاری و توقف رویه ضد رقابتی، رای به توقف مواد ۴ و ۱۵ آیین نامه تأسیس و اداره داروخانه‌ها مصوب ۱۳۹۳ که به منزله عدم پذیرش درخواست مجوز به دلیل اشباع بازار می باشد، داده شد.» مواد ۴ و ۱۵ آیین‌نامه تأسیس و اداره داروخانه‌ها مصوب ۱۳۹۲ به شرح زیر است: ماده ۴. به شرط وجود حداقل یک مطب فعال پزشکی یا درمانگاه یا مرکز بهداشتی درمانی در مناطق شهری یا روستائی، حد نصاب جمعیتی برای تأسیس داروخانه شرح جدول الف تعیین می گردد. جدول الف ـ حد نصاب جمعیتی تأسیس داروخانه‌های روزانه و شبانه روزی: حد نصاب جمعیت داروخانه روزانه داروخانه شبانه روزی ۱ تا ۲۵۰ هزار نفر جمعیت ۷۰۰۰ نفر ۷۰۰۰۰ نفر ۲ از ۲۵۰ هزار نفر تا ۵۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰۰۰ نفر ۶۰۰۰۰ نفر ۳ از ۵۰۰ هزار نفر تا یک میلیون نفر جمعیت ۵۰۰۰ نفر ۵۰۰۰۰ نفر ۴ بیش از یک میلیون نفر جمعیت ۴۵۰۰ نفر ۴۵۰۰۰ نفر

 
نمایندگان مجلس به دائمی شدن قانون مجازات اسلامی رأی دادند

نمایندگان مجلس به دائمی شدن قانون مجازات اسلامی رأی دادند

دائمی شدن قانون مجازات اسلامی

آشنا نیوز خراسان رضوی:نمایندگان مجلس به دائمی شدن قانون مجازات اسلامی رأی دادند.

به گزارش اختبار به نقل از ایسنا، کلیات «طرح دائمی شدن قانون مجازات اسلامی» در دستور کار جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس قرار گرفت که نمایندگان با ۱۲۸ رأی موافق، ۸۴ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۲ نماینده حاضر به کلیات آن رأی دادند. اعلام این رأی در حالی است که ۱۲ رأی مثبت نیز به عنوان آرأی نمایندگانی که مشمول شمارش آرأی دبیران هیات رییسه بودند در نظر گرفته شد.

همچنین در ادامه جزئیات این طرح به رأی مجلس گذاشته شد که نمایندگان با ۱۳۹ رأی موافق، ۸۱ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۴ نماینده حاضر با آن موافقت کردند. همچنین ۱۰ نفر از شمارش‌کنندگان آرأی دبیران هیات رییسه به عنوان موافقین جزئیات این طرح محاسبه شدند.

با تصویب این طرح و در صورت تأیید شورای نگهبان، قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ با اصلاحات و الحاقات بعدی از تاریخ انقضای مدت اجرأی آزمایشی آن دائمی می‌شود.

قانون مجازات اسلامی که در سال ۹۲ تصویب شده بود، برأی مدت چهار سال به صورت آزمایشی اجرا می‌شد و مدت اجرأی آن اول اردیبهشت سال جاری به پایان رسید.

 
مام‌جمعه سرخس: چرخ اقتصاد مردم امروز نمی‌چرخد/ تورم کمر قشر ضعیف جامعه را شکسته است

مام‌جمعه سرخس:

امام جمعه سرخس با استناد به کلام امیرالمومنین در نهج‌البلاغه با تاکید بر اینکه عصیان کردن از فرامین امام ناصح مشفق عالم مجرب حسرت و پشیمانی در پی دارد، گفت: اگر شروط رهبری در موضوع مذاکره با دولت‌های اروپایی هم مثل مذاکره با آمریکا جدی گرفته نشود، حسرت و ندامت مضاعفی متوجه مسئولان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام اظهار کرد: آمریکا و در کنار آن اروپایی‌ها هیچ ارادتی نسبت به نظام اسلامی ندارند و تلاش می‌کنند تا این نظام مقدس روی کره زمین نباشد.

امام‌جمعه سرخس با تأکید بر اینکه مذاکره با آمریکا به صلاح کشور نیست، افزود: اگر امروز در مسئله برجام و ادامه آن با اروپا به شروطی که ناصح امین، مقام معظم رهبری تعیین کردند توجه نشود، تجربه تلخ دیگری در انتظار مردم و مسئولان خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز مسئولان از مذاکره با آمریکا پشیمان هستند، تصریح کرد: بی‌توجهی به فرمایشات رهبری در ادامه راه این مذاکرات با اروپایی‌ها پشیمانی به بار می‌آورد؛ مذاکراتی که پشت سر آن نیرنگ و خدعه دشمنان قرار دارد.

حجت‌الاسلام ارژنگ بیان کرد: در ارتباط با آمریکا چراغ سبزهایی نشان داده شد و برخی گفته بودند که تجربه می‌کنیم و دولتمردان هم از روز اول به مردم نوید دادند که با مذاکرات برجام گشایش اقتصادی اتفاق می‌افتد، اما امروز نه چرخ سانتریفیوژ می‌چرخد و نه چرخ اقتصاد مردم و تورم کمر قشر ضعیف جامعه را شکسته است.

خطیب نماز جمعه سرخس با بیان اینکه امروز مطالبه مردم توجه به شروط رهبر معظم انقلاب برای ادامه برجام با اروپایی‌ها است، تأکید کرد: در مسئله برجام و ادامه آن با اروپا اگر مسئولان به فرمایشات رهبری و شروطی که ایشان تعیین کردند گوش نکنند، اولین کسانی که یقه آن‌ها را می‌گیرند، همین مردم خواهند بود.

امام‌جمعه سرخس با تصریح کرد: مسئولان باید از تجربه برجام درس بگیرند و یاد بگیریم روی پای خودمان بایستیم و به دشمن اعتماد نکنیم، همچون درسی که از آزادسازی خرمشهر گرفتیم.

وی اظهار داشت: لشکر اسلام با اعتماد به نصرت الهی و علیرغم همه سختی‌ها با استقامت، مقاومت و اطاعت از ولی‌فقیه زمان خرمشهر را آزاد کرد و در نهایت پیروز میدان بود.

حجت‌الاسلام ارژنگ در پایان خاطرنشان کرد: با اعتماد به مردم و خدای متعال و بااین‌همه ذخایری که در اختیار داریم، اگر عزم جازم باشد گشایش اقتصادی برای مردم ایجاد می‌شود و از این سختی‌ها گذر می‌کنیم.

 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 23